Yükleniyor...
İade ve İptal

İade işlemini nasıl yapabilirim?

Satın aldığınız ürünü, siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 2 gün içerisinde iade edebilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürünler kullanılmamış ve hasar görmemiş olmalıdır. Ürünleri faturası ile birlikte Mng Kargo ile ücretsiz gönderebilirsiniz.

İade şartlarınız nelerdir?

Ürün orjinal ambalajı ile hasar görmemiş, bozulmamış olmalıdır. Varsa promosyon ürünü ve koruma bandının çıkarılmamış olması gerekmektedir.

Hangi durumlarda ürünleri iade edemiyorum?

1. Fiyatı finansal piyasaya bağlı olarak değişen satıcı, sağlayıcı kontrolü dışında da mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler,

2. Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallara ilişkin sözleşmeler,

3. Gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler,

4. Belirli bir tarihte yapılması gereken, konaklama, yiyecek-içecek tedariği, eğlence ve dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler,

5. Alıcının istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler, bu tür durumlarda ürün iadesi hakkı kullanılamamaktadır.

Aldığım ürün hasarlı değil, farklı bir ürünle değişim yapabilir miyim?

Ürün hasarlı, bozuk, kusurlu değilse, sitede başka bir ürün ile değişim yapılamamaktadır. Ancak ürünü iade edip, bedel iadesi talep edebilirsiniz.

Kusurlu, hasarlı, bozuk çıkan ürünlerde ne yapmalıyım?

Kusurlu, hasarlı, bozuk ürün gönderimi durumunda Mng Kargo ile tarafımıza gönderebilirsiniz. Değişim talebinizde, değişim sebebinizi ve sipariş numaranızı belirtiniz.

Kusurlu, hasarlı, bozuk çıkan ürünlerin iade durumunda kargo ücreti alıyor musunuz?

Hayır, alınmamaktadır. Karşı ödemeli olarak Mng Kargo ile gönderebilirsiniz. Diğer kargo firmalarıyla yapılan gönderimlerde ücret ödeyeceğinizi göz önünde bulundurunuz.

Sipariş verdiğim ürünler paket içinde çıkmadı veya fatura ile paketteki ürünler farklı ise ne yapmalıyım?

Ürünleriniz paketten çıkmamış veya farklı ise bilgi@kitapjo.com adresine bildirmeniz gerekmekte veya 0212 515 85 49 no’lu müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz.

İade ettiğim ürünün parasını ne zaman ve nasıl geri alabilirim?

Gönderdiğiniz ürünlerin bedeli, tarafımızdan iade işleminin onaylanmasının ardından 15 iş günü içinde tarafınıza geri ödenecektir. Ücret iadesi işlemi tamamlandığında size e-posta yoluyla bilgi verilir. İade işlemi tarafımızdan bankanıza yapıldığı an, hesabınıza tanımlı olan e-posta adresine işlem detaylarını gösteren bir dekont gönderilir. Bu dekontu içeren e-posta elinize ulaştıysa, tarafımızdan ödemesi yapılmış demektir. İade işleminin banka veya kart hesabınıza yansıma süresi ise bankanızın işlem sürecine göre değişkenlik gösterebilir.

İade ürünümü hangi adrese göndermem gerekiyor?

Ürünü, teslim aldığınız orjinal hali ve faturasıyla birlikte (varsa hediyesi ve tüm aksesuarlarıyla) Mng Kargo aracılığıyla karşı ödemeli olarak iade edebilirsiniz.

Adres: Kocasinan Merkez Mah. Üçevler Cad. No: 35 Bahçelievler / İSTANBUL
Telefon: (0212) 515 85 49

 
Top